TADY JE příroda jak má být

Naše mošty,

vaše zdraví

Mošt vyrobený v naší moštárně se vyznačuje

  • výraznou ovocnou vůní
  • plnou chutí
  • je lisovaný za studena
  • mírný zákal (dužnina) je jeho přirozenou a kvalitativně významnou složkou

 

Naším hlavním www.absreklama.cz záměrem je dostat mezi české spotřebitele zdravé, české, kvalitní produkty z domácí výroby bez obsahu dalších přidávaných prvků a hlavně se zachováním všech, pro zdraví člověka, důležitých látek, které ovoce obsahuje. Mošt, vyrobený v menší moštárně, se od průmyslově vyráběných moštu liší. Má výraznější ovocnou vůni, plnou a harmonickou chuť a vždy obsahuje optimální složení cukrů a kyselin.

Čerstvá šťáva
bez chemie

Pokud koupíte mošt u ověřeného zdroje, nebo si vyrobíte vlastní, máte jistotu, že je 100 % bez chemie a dochucovadel. A i proto je mnohem zdravějším pitím pro děti, kterým zachutná určitě víc, než přeslazené džusy ze supermarketu plné „éček“.

Nápoj nadupaný vitamíny
bez chemie

Pouhá sklenka moštu denně vás dokáže podle odborníků z University of Glasgow ochránit před nádorem, infarktem i mrtvicí. Navíc obsahuje vitamíny jako A, B, B1, B2, B3, B5, B6, C, E, K, H… Jde vám z toho hlava kolem? Nám také! Mošt obsahuje tolik zdravých látek, že je to opravdu nefalšovaný elixír zdraví a prevence před chřipkou a nachlazením je v tomto období nezbytný.

Pomůže se spaním
i pletí

Jablka mají úžasné vlastnosti. Jednou z nich je například obsah ovocného cukru, který vám vydrží v těle mnohem déle, než chemický. Také se říká, že díky svým látkám dokáže jablko, jeho šťáva nebo čaj z jablek, pomoci při usínání a odbourání stresu. Dalším benefitem je velký obsah minerálních látek podporujících pleť. Ta se totiž lépe prokrvuje.

Dieta

Existuje několik druhů diet, proto vás možná nepřekvapí, že existuje i jablečná. Jablka během diety můžete konzumovat na jakýkoliv způsob, proto je vhodný i mošt. A jak taková dieta vypadá? Vhodné je denně sníst 6 porcí. Zároveň s tím je velmi důležité dodržovat pitný režim – když navíc do vody přidáte jablečný ocet, detoxikujete organismus. Vyčištěné tělo se snáze přizpůsobí a dieta bude účinnější. Ale pozor, tato dieta není nekonečná, většinou se drží pouze 3 dny, během kterých hlavně vyčistíte tělo. Pozor by si také měli dát lidé s problémy se zažíváním.

Z DISKUSE O MOŠTU

Co na to říkají maminky

Ahoj všem.mám dotaz ,dostala jsem domácí jablečný mošt a nevím jestli ho mužu dát mým malým dětem a ještě jeden dotaz jak mošt uchovat,
Hanka
Ahoj, já bych mošt dětem dala pít, je to plné vitamínů - možná trochu zředit vodou. Dej do pet-lahví a do mražáku a postupně vytahuj. Uchovají se v něm všechny vitamíny.
Ivana
Milé mámy - mošt je unikátní nápoj. To je považováno za doporučení pro dětskou výživu od útlého věku, protože je těžké najít produkt, který by měl takový soubor živin a vitamínů a byl považován za nejbezpečnější z hlediska pravděpodobnosti alergické reakce.
Lenka - výživový poradce

Již v dávných dobách člověk rozpoznal, že plody mnohých stromů a keřů mu poskytují nejen osvěžení, ale take výživu, která příznivě působí na jeho zdraví. Všechny nutričně důležité složky jsou obsaženy v optimální výši a v optimálním stavu v konzumně zralém, zdravém, svěžím a syrovém ovoci. Ikdyž se pěstitelé snaží, aby ovoce bylo využitelné po celý rok, od jedné sklizně k další sklizni, tak dlouhou dobu skladování vydrží jen skutečně kvalitní druhy ovoce. Pěstitelé proto velice často ve snaze uchovat všechny důležité látky zpracovávají ovoce na mošt nebo je suší.

Ovocný mošt je přírodní nápoj, který je nejen lahodné chuti přinášející osvěžení, ale působí i jako ochrana a lék proti civilizačním chorobám.

Zejména jablka a hrušky mají velký obsah protirakovinových látek. Patří k nim flavony, karotenoidy a reduktory, které brání chemické tvorbě kancerogenů. Velmi důležité jsou vlákniny( balastní látky), podporující látkovou výměnu střevní mirkoflóry, především v tlustém střevu. Zvyšují take vylučování škodlivého cholesterol. Pro odstraňování cholesterolu mají velký význam rovněž pektinové látky. Zejména jablka jich obsahují značné množství.